Kuidas kulme õigesti kujundada ning nende kasvu turgutada, kui oled kitkudes liiale läinud?

Kulmude liiga kitsaks kitkumine ja valesti toonimine võivad sinu näoilmet katast­roofiliselt mõjutada. Kui oled kulmujoone kallal liiga agaralt pintsette või muid korrigeerimisvahendeid kasutanud, siis pead kulmude algse kuju taastamiseks varuma kannatust ja aega. Mõnel juhul see ei õnnestugi – kulmukarvade kasvu pärsi­vad näiteks vanusest tingitud hormo­naalsed muutused, järjepidev meikimine ja isegi näopuhastusvahendid.

Korrektne kulmujoon on vajalik, kuid kitkuda tuleks kulmukarvu nende kasvusuunas. Kui sa ei ole oma käes väga kindel, värvi esmalt valge silmapliiatsiga üle need karvad, mida tahad eemaldada. Nii paistavad karvakesed, mis pärast kitkumist alles jääksid, ja on kergem otsustada, kas tulemus sind rahuldab.

Kulmu alguspunkt võiks olla silma sisenurgaga ühel vertikaalil (1). Kulm peaks olema algusest kuni kaaretipuni samalaiune (2) ja langedes sujuvalt kahanema (4). Tipu koht langeb klassikalise kulmu puhul kokku silma vikerkesta välimise äärega (3), kui vaadata otse peeglisse.

Kulmude kasvu saab veidi stimuleerida, harjates neid riitsinusõliga. Abi on kulmuseerumitest ja menüü täiendamisest toidulisanditega. Näiteks H-vitamiin ehk biotiin parandab kulmukarvade kasvu.

Turguta kulmukasvu vajadusel nendega:

♥Toidulisand Evonia Biotin Plus (10.50) paistab silma suure biotiinisisaldusega.
♥Pure Skin Food Stunning Eyes Beauty Oil (29.90) on kulmuõli perfektsete kulmude saavutamiseks.
♥Kulmuseerumiga MaxeyBrow Eyebrow Enhancing Serum (109.-) saad tihedamad, tumedamad ja täidlasemad kulmud juba nelja nädalaga.
♥Kulmude duo-hooldusgeel Talika Eyebrow Lipocils Platinum (99.-) on inspireeritud kronobioloogiast (organismi elutegevuse biorütmist).

Allikas: Stiil.ee